TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU

FORMULARZ KONTAKTOWY


Imię i nazwisko *
E-mail: *
Telefon *
Wiadomość:
Przepisz kod

Zapoznaj się z Polityką prywatności Gyncentrum

LASEROTERAPIA NTM

 

Nieinwazyjna i bezbolesna terapia nietrzymania moczu 

Nietrzymanie moczu zazwyczaj spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy oraz rozciągnięciem pochwy. W naszej klinice leczenie tej kłopotliwej dolegliwości wykonujemy za pomocą lasera MonaLisa Touch. Zabieg polega na wzmocnieniu ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszczenie jej kąta nachylenia. Cewka moczowa zaczyna normalnie funkcjonować, a dolegliwość znika. 

 Nietrzymanie-moczu

Dla kogo jest ten zabieg?

Problem nietrzymania moczu najczęściej objawia się niemożnością utrzymania moczu podczas wysiłku, przy kaszlu, kichaniu, bieganiu, dźwiganiu, zaraz po przebudzeniu przy wstaniu z łóżka. Pogarsza to znacznie komfort życia i utrudnia kontakty towarzyskie. Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy, do którego dochodzi podczas porodu, kiedy mięśnie znacznie się rozciągają i nie wracają do swojej formy. Innym czynnikiem jest okres menopauzy i związane z nim zmiany stężenia hormonów, syntezy kolagenu oraz zwiotczenie mięśni.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 5-10 minut. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy. Wywołuje ona obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianka pochwy wzmacnia się i usztywnia. Ułożenie cewki moczowej również ulega skorygowaniu, przywracając normalne funkcjonowanie układu moczowego. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

 

Efekt zabiegu

Poprzez obkurczenie mięśni dna miednicy powraca normalne funkcjonowanie układu moczowego, a kobieta odzyskuje pewność siebie i komfort życia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, miesiączka, infekcje intymne, choroby nowotworowe.