Rewitalizacja okolic intymnych za pomocą REGENERIS
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym koncentratem aktywnych biologicznie płytek krwi. Składa się głównie z wody (90% objętości), zawiera także rozpuszczone białka, glukozę, minerały, hormony, krwinki, płytki krwi oraz białkowe czynniki wzrostu, które biorą udział w stymulacji gojenia ran.
Wskazanie do zabiegu
Regeneris w pełni wykorzystuje bogactwo czynników zawartych w osoczu bogatopłytkowym, a także zdolność mezenchymalnych komórek macierzystych do regeneracji i rewitalizacji tkanek i skóry. Wskazany jest dla kobiet, które pragną odmłodzić, wygładzić i ujędrnić okolice intymne, a także zniwelować widoczne blizny po nacięciu krocza jak i po cięciu cesarskim.
Jak działa Regeneris?
Regeneris dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych:
-
pobudza procesy regeneracyjne i rekonstrukcyjne tkanek,
-
pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu,
-
wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych,
-
regeneruje komórki skóry,
Wszystkie składniki osocza bogatopłytkowego Regeneris są w 100% biokompatybilne tzn. pochodzą z własnej krwi pacjenta, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej i odrzucenie przeszczepu.
Dla kogo REGENERIS?
REGENERIS doskonale sprawdza się w ginekologii estetycznej. Terapia komórkowa Regeneris zalecana jest przede wszystkim kobietom:
-
borykającym się z dolegliwościami związanymi z okresem przed- i pomenopauzalnym (suchość pochwy, swędzenie i pieczenie okolic intymnych),
-
które chcą odmłodzić okolice intymne,
-
w celu regeneracji uszkodzonych tkanek oraz śluzówki po przebytych zabiegach chirurgicznych oraz stanach zapalnych w obrębie narządów płciowych,
Jak wygląda zabieg?
Zabieg przebiega w trzech etapach:
Etap I – POPRABIE KRWI
Lekarz pobiera do specjalnych probówek niewielką ilość krwi żylnej pacjenta (8-24 ml).
Etap II – PRZYGOTOWANIE KONCENTRATU BOGATOPŁYTKOWEGO
Pobrana krew trafia do laboratorium, gdzie zostaje poddana specjalistycznej procedurze odwirowania, w wyniku której uzyskuje się koncentrat komórkowy. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe wraz z czynnikiem aktywującym jest gotowe do aplikacji pacjentowi.
Etap III – APLIKACJA
W ostatnim etapie lekarz aplikuje koncentrat bogatopłytkowy do tkanek pochwy oraz warg sromowych.