LASER MONALISA TOUCH

FORMULARZ KONTAKTOWY

REWITALIZACJA POCHWY

 

Terapia zespołu rozluźnienia pochwy (VRS)

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) to dość częste zjawisko występujące głównie u kobiet po wielokrotnych porodach siłami natury oraz po menopauzie. Dolegliwość ta polega na utracie elastyczności pochwy oraz spadku napięcia mięśni dna miednicy, co prowadzi do utraty funkcjonalności pochwy.

Laserowy zabieg obkurczania pochwy zwiększa napięcie tkanek, dzięki czemu błona śluzowa pochwy, poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych, staje się bardziej elastyczna i napięta. Zabieg obkurczania pochwy wykonujemy za pomocą najnowocześniejszego lasera MonaLisa Touch.

 

Wskazania do zabiegu

  • spadek napięcia i rozluźnienie pochwy wywołane licznymi porodami, urazami okołoporodowymi lub okresem menopauzy
  • brak satysfakcji ze współżycia
  • mniejsze doznania lub ich brak trakcie stosunku

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa 5-10 minut i jest praktycznie bezbolesny. Wykonywany jest on przy pomocy specjalnej końcówki lasera wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Fale lasera oddziałują bezpośrednio na ścianki pochwy modelując je, napinając oraz stymulując tkankę i kolagen do regeneracji. W efekcie ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne i zwarte. W ten sposób zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy sprzed porodu, czy okresu menopauzy. Zabieg jest bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a już po trzech dniach także do aktywności seksualnej.

 

 

Efekt zabiegu

Efektem zabiegu obkurczania pochwy za pomocą lasera MonaLisa Touch jest zwiększenie elastyczności ścianek pochwy oraz zmniejszenie jej obwodu. Wpływa to pozytywnie na doznania w trakcie stosunku, zarówno pacjentki jak i jej partnera oraz poprawia komfort życia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, infekcje intymne, miesiączka.