LASER MONALISA TOUCH

FORMULARZ KONTAKTOWY


Imię i nazwisko *
E-mail: *
Telefon *
Wiadomość:
Przepisz kod

Zapoznaj się z Polityką prywatności Gyncentrum

REWITALIZACJA POCHWY

 

Terapia zespołu rozluźnienia pochwy (VRS)

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) to częsta dolegliwość występująca głównie u kobiet po wielokrotnych porodach siłami natury oraz po menopauzie. VRS spowodowany jest utratą elastyczności pochwy oraz spadkiem napięcia mięśni dna miednicy, co prowadzi do utraty funkcjonalności tego narządu. 

rewitalizacja3

Laserowy zabieg obkurczania pochwy zwiększa napięcie tkanek, dzięki czemu błona śluzowa pochwy, poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych, staje się bardziej elastyczna i napięta. Zabieg obkurczania pochwy wykonujemy za pomocą najnowocześniejszego lasera MonaLisa Touch.

 

Wskazania do zabiegu

  • spadek napięcia i rozluźnienie pochwy wywołane licznymi porodami, urazami okołoporodowymi lub okresem menopauzy
  • brak satysfakcji ze współżycia
  • mniejsze doznania lub ich brak trakcie stosunku

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa 5-10 minut i jest praktycznie bezbolesny. Wykonywany jest przy pomocy specjalnej końcówki lasera wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Fale lasera oddziałują bezpośrednio na jej ścianki modelując je, napinając oraz stymulując tkankę i kolagen do regeneracji. W efekcie, ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne i zwarte. W ten sposób zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy sprzed porodu, czy okresu menopauzy. Zabieg jest bezbolesny.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a już po trzech dniach także do aktywności seksualnej.

 

 

Efekt zabiegu

Po zabiegu elastyczność ścianek pochwy się zwiększa, a jej obwód zmniejsza. Ma to pozytywny wpływ na doznania w trakcie stosunku, zarówno pacjentki, jak i jej partnera oraz poprawia komfort życia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, infekcje intymne, miesiączka.