GINEKOLOGIA PLASTYCZNA

FORMULARZ KONTAKTOWY


Imię i nazwisko *
E-mail: *
Telefon *
Wiadomość:
Przepisz kod

Zapoznaj się z Polityką prywatności Gyncentrum

HYMENOTOMIA

 

Hymenotomia to zabieg polegający na nacięciu zbyt grubej i niepodatnej błony dziewiczej, która utrudnia pełną inicjację seksualną kobiety. Zabieg wykonywany jest nieinwazyjnie w znieczuleniu miejscowym, przy pomocy lasera.

hymenotomia 

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg skierowany jest do kobiet, które borykają się z defektem w obrębie błony dziewiczej. Pogrubiona czy zarośnięta błona dziewicza jest wadą wrodzoną żeńskich narządów płciowych i niemal całkowicie wyklucza prowadzenie aktywnego życia seksualnego. Jest także przyczyną pierwotnego braku miesiączki i bólu podbrzusza. Zabieg hymenotomii poleca się również kobietom, które nie rozpoczęły jeszcze życia płciowego ze względu na strach przed bólem związanym z rozerwaniem błony dziewiczej. Jej nacięcie pod znieczuleniem umożliwia bezbolesną inicjację seksualną.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa 10-20 minut. Lekarz znieczula miejsce poddane zabiegowi. Następnie przy pomocy lasera wykonuje nacięcie błony dziewiczej. Zdarza się, że samo nacięcie nie wystarcza, aby zabieg był w pełni satysfakcjonujący, wtedy wycięta zostaje część fałdu błony. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

 

Efekt zabiegu

Po około 1-2 miesiącach pacjentka odzyskuje całkowitą aktywność seksualną.