CHIRURGIA ESTETYCZNA

FORMULARZ KONTAKTOWY


Imię i nazwisko *
E-mail: *
Telefon *
Wiadomość:
Przepisz kod

Zapoznaj się z Polityką prywatności Gyncentrum

BLIZNY I ROZSTĘPY

 

Laseroterapia frakcyjna – przełom w leczeniu blizn i rozstępów

Widoczne blizny i rozstępy są utrapieniem nie jednej z kobiet. Często powodują mnóstwo kompleksów i stają się przyczyną dyskomfortu psychicznego. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć! Laser z modułem frakcyjnym SmartXide2 firmy DEKA to bezpieczny i niezawodny sposób likwidowania zmian skórnych, poprawy jakości i jędrności skóry. Daje spektakularne efekty i pozwala zapomnieć o defektach raz na zawsze!

Laseroterapia frakcyjna na blizny i rozstępy

Laseroterapia frakcyjna to obecnie najskuteczniejsza metoda redukcji blizn i rozstępów. Laser SmartXide2 to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie laserów na rynku. Istota jego działania polega na dotarciu do głębokich warstw skóry oraz stymulacji włókien kolagenowych do przebudowy i regeneracji uszkodzonych tkanek. Daje znakomite efekty w rewitalizacji skóry, jest również niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów.

 

Na czym polega zabieg?

W miejsce poddane zabiegowi lekarz przykłada głowicę lasera emitującą wiązki światła, które wnikają w głąb skóry. Pod wpływem wysokiej temperatury w tkankach zachodzi proces ablacji (szybkiego podgrzania wody i jej odparowania). W ten sposób na powierzchni skanowanej skóry dochodzi do mikrouszkodzeń komórek, co uruchamia proces gojenia, który stymuluje sąsiednie komórki do intensywnej produkcji kolagenu. W ten sposób na powierzchni poddanej zabiegowi powstają całkiem nowe, elastyczne włókna kolagenowe tworzące zdrową tkankę skórną. 

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga znieczulenia. Trwa około 20 minut i nie wymaga hospitalizacji. 

 

Efekt zabiegu 

W wyniku zabiegu dochodzi do redukcji blizn i rozstępów. Skóra staje się wygładzona i ujędrniona, o bardziej jednolitym kolorze. Efekt zabiegu widoczny jest po około 5 tygodniach. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest często powtórzenie zabiegu, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. 

 

Przeciwskazania

  • infekcje bakteryjne i wirusowe skóry,

  • stany zapalne skóry,

  • zmiany nowotworowe i przednowotworowe na skórze,

  • świeża opalenizna,

  • skóra pokryta samoopalaczem,

  • w trakcie leczona retinoidami i/lub steroidami,

  • zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym w ciągu ostatnich 4 miesięcy,

  • ciąża,