FORMULARZ KONTAKTOWY


Imię i nazwisko *
E-mail: *
Telefon *
Wiadomość:
Przepisz kod

Zapoznaj się z Polityką prywatności Gyncentrum

TAŚMY MINI SLING

 

Metoda "Mini Sling" - nowoczesny sposób leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNTM) występuje u około 30% kobiet na całym świecie. Jego przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy, więzadeł i powięzi, które podtrzymują cewkę moczową w odpowiednim ułożeniu i umożliwiają kontrolowanie oddawania moczu. W momencie, gdy cewka moczowa ulega obniżeniu, może dochodzić do bezwiednych wycieków podczas wysiłku fizycznego, kichania czy kaszlu. Taśmy mini sling podtrzymują środkową i tylną część cewki moczowej w prawidłowej pozycji, dzięki czemu problem WNTM znika. 

 Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wskazania do zabiegu

Zdiagnozowane wysiłkowe nietrzymanie moczu.

 

Jak wygląda zabieg?

Metoda „Mini Sling” polega na wprowadzeniu pod cewkę moczową specjalnej taśmy z materiału syntetycznego w celu uniesienia i podparcia szyi pęcherza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu dożylnym krótkotrwałym. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcia przedniej ściany pochwy tworząc kanał tkankowy w kierunku otworów zasłonowych. Następnie w powstałym kanale, bezpośrednio pod środkową częścią cewki moczowej, umieszcza taśmę mini sling i zaczepia jej końce w powięzi mięśnia zasłonowego. Taśma tworzy pewnego rodzaju hamak, podtrzymujący cewkę moczową. Na zakończenie lekarz zaszywa nacięcia śluzówki pochwy.

Pacjentka tego samego dnia wraca do domu. Czas gojenia się ran w pochwie to okres 2-6 tygodni, po tym czasie można wrócić do pełnej aktywności fizycznej. Efekt zabiegu zauważalny jest po 2-3 tygodniach.

 

Efekty zabiegu

Taśma mini sling podtrzymuje środkową i tylną część cewki moczowej w prawidłowej pozycji, dzięki czemu nie dochodzi do niekontrolowanego wycieku moczu.

 

Przeciwskazania

Ciąża, infekcje intymne, miesiączka, nieprawidłowy wynik cytologii, przeciwskazania anestezjologiczne.